WP API Privacy 1.1.8 - en to tr_TR translation catalogue (23 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WP API Privacy
tr_TR: WP API Gizliliği

note: Description of the plugin
en: Strips potentially identifying information from outbound requests to the WordPress.org API
tr_TR: WordPress.org API’sine yapılan isteklerdeki olası tanımlayıcı bilgileri siler

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: User-Agent URL
tr_TR: User-Agent URL bilgisi

en: No changes
tr_TR: Değişiklik yapma

en: Strip site URL from all WP API requests
tr_TR: Tüm WP API isteklerinden site URL’sini sil

en: Strip site URL from all requests
tr_TR: Tüm isteklerden site URL’sini sil

en: Replace URL with a unique hash for all WP API requests
tr_TR: Tüm WP API isteklerinde URL’yi benzersiz bir karma (hash) ile değiştir

en: Replace URL with a unique hash for all requests
tr_TR: Tüm isteklerde URL’yi benzersiz bir karma (hash) ile değiştir

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Strip WordPress version information from User-Agent
tr_TR: User-Agent header’ından WordPress sürüm bilgisini sil

en: Strip external plugins from API calls
tr_TR: API isteklerinden tüm harici eklentileri sil

en: Strip external themes from API calls
tr_TR: API isteklerinden tüm harici temaları sil

en: Modify data sent to core update API
tr_TR: Çekirdek güncelleme API’sine gönderilen veriyi değiştir

en: Strip wp_blog and wp_install headers
tr_TR: wp_blog ve wp_install header’larını sil

en: Strip user login info from JSON API
tr_TR: JSON API’sinden kullanıcı giriş bilgilerini sil

en: Debug
tr_TR: Hata ayıklama

en: Disable HTTPs for packet sniffing (should only be used for testing)
tr_TR: Paket yoklama için HTTPs’yi devre dışı bırak (sadece test amaçlı kullanılmalıdır)

en: Reset settings to default state (this is destructive, use with care)
tr_TR: Tüm ayarları varsayılan duruma döndür (bu yok edicidir, dikkatli kullanın)

en: Your settings have been saved
tr_TR: Ayarlarınız kaydedildi

en: You can configure the options for API privacy here.
tr_TR: API gizliliği için ayarları burada yapılandırabilirsiniz.

note: translators: contains a number indicating the number of requests intercepted
en: The number of API requests that have been modified since activation is: %s | The number of API requests that have been modified since activation are: %s
tr_TR[0]: Etkinleştirme sonrası değiştirilen API isteği sayısı: %s
tr_TR[1]: Etkinleştirme sonrası değiştirilen API isteği sayısı: %s

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet
