WP API Privacy 1.1.5 - en to fa_IR translation catalogue (23 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WP API Privacy
fa_IR: حریم خصوصی برای WP API

note: Description of the plugin
en: Strips potentially identifying information from outbound requests to the WordPress.org API
fa_IR: اطلاعات شناسایی کننده (حساس) از درخواست‌های خروجی به API وبسایت WordPress.org را حذف می کند

note: Author of the plugin
en: Duane Storey
fa_IR: دووئین استوری

en: Settings
fa_IR: تنظیمات

en: User-Agent URL
fa_IR: آدرس User-Agent

en: No changes
fa_IR: بدون  تغییرات

en: Strip site URL from all WP API requests
fa_IR: حذف آدرس سایت از تمام درخواست‌های API وردپرس

en: Strip site URL from all requests
fa_IR: حذف آدرس سایت از تمام درخواست‌ها

en: Replace URL with a unique hash for all WP API requests
fa_IR: جایگزینی آدرس با هش یکتا برای تمام درخواست‌های API وردپرس

en: Replace URL with a unique hash for all requests
fa_IR: جایگزینی آدرس با هش یکتا برای تمام درخواست‌ها

en: Options
fa_IR: گزینه ها

en: Strip WordPress version information from User-Agent
fa_IR: حذف اطلاعات نسخه وردپرس از User-Agent

en: Strip external plugins from API calls
fa_IR: حذف افزونه‌های خارجی از تماس‌های API

en: Strip external themes from API calls
fa_IR: حذف قالب‌های خارجی از تماس‌های API

en: Modify data sent to core update API
fa_IR: تغییر داده‌های ارسالی به API هسته بروزرسانی

en: Strip wp_blog and wp_install headers
fa_IR: حذف هدرهای wp_blog و wp_install

en: Strip user login info from JSON API
fa_IR: حذف اطلاعات ورود کاربر از JSON API

en: Debug
fa_IR: اشکال‌زادیی

en: Disable HTTPs for packet sniffing (should only be used for testing)
fa_IR: غیرفعال کردن HTTPS برای بررسی بسته‌ها (فقط برای آزمایش و بررسی)

en: Your settings have been saved
fa_IR: تنظیمات شما ذخیره شد

en: You can configure the options for API privacy here.
fa_IR: شما می‌توانید گزینه‌های حریم خصوصی API را اینجا پیکربندی کنید.

note: translators: contains a number indicating the number of requests intercepted
en: The number of API requests that have been modified since activation is: %s | The number of API requests that have been modified since activation are: %s
fa_IR[0]: تعداد درخواست‌های API که از زمان فعال‌سازی تغییر کرده‌اند:  %s
fa_IR[1]: تعداد درخواست‌های API که از زمان فعال‌سازی تغییر کرده است:  %s

en: Save Changes
fa_IR: ذخیره تغییرات
